"Kiedy ulepszysz teraźniejszość,

wszystko co po niej nastąpi

również stanie się lepsze. "


Paulo Coelhosobota, 11 maja 2013

Zapisalam w czerwonym notesie....

"Jeśli zamierzasz spróbować, idz do samego konca. W przeciwnym razie nie trudź się. To moze oznaczac utrate dziewczyn, żon, krewnych, a nawet moze utrate poczytalności. Może to się wiązać z niejedzeniem przez trzy czy cztery dni, spaniem na parkowej ławce, pobytem w więzieniu lub z tym, że będą z Ciebie drwić. Może też oznaczać kpiny i izolacje. Izolacje jest darem, wszystko inne jest sprawdzianem Twojej wytrzymałości, oraz tego jak bardzo pragniesz celu swoich dążeń. I będziesz działać pomimo odrzucenia i niewielkiego prawdopodobieństwa sukcesu. I będzie to lepsze niż cokolwiek, co jesteś w stanie sobie wyobrazić. Jeśli zamierzasz spróbować, daj z siebie wszystko i dzialaj do samego konca. Nie istnieje inne uczucie równe temu. Staniesz sam na sam z bogami, a noce będą płonąć żywym ogniem. Pokierujesz swoje życie wprost do szczęścia totalnego. To jedyna walka, jaką warto stoczyć." Charles Bukowski "Faktotum"

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

dokładnie.A.

Jus pisze...

Podoba mi sie ten cytat postac Bukowskiego przewija sie przez moje zycie mimo ze nigdy nic jego nie czytalam Czy moge czasem zapozyczyc znaleziony przez ciebie cytat i przekazac dalej mam na mysli maja grupe Al anone do ktorej naleze na FB.

Izabell pisze...

Bardzo prosze:)

Anonimowy pisze...

Dzieki Jesli jesteś na Face booku polceam grupę z wpisami i nie wiem czy to zoryginalnej ksiązki Courage to Change: wpis z dzisiejszego dotknął mnie bardzo osobiscie bo bardo tego potrzebowałam i dzis jest to dla mnie jasne "Courage to Change
As I worked my way through Step Four, I listed my character traits as honestly and fearlessly as I could. I was struck by a great irony: Many things I had once thought of as virtues—taking care of everyone around me, worrying about other people’s lives, sacrificing my own happiness and prosperity—turned out to be the causes of my misery! And those traits I had always ignored—talent, optimism, self-discipline—turned out to be my truly positive qualities. It was as though, through the power of this Step, I had found a way to turn my upside-down personality right-side up.
I still struggle to keep it all from turning over once again. But when I see myself clearly, I have a sense of wholeness and a feeling of pride and peace. I can be happy to be myself now that I know who I am.
Today’s Reminder

My life is in a constant state of change. Awareness allows me to keep pace with that change. Today let me listen to my words and watch my actions. Only by knowing the person I am can I create the person I want to become.

“Each man must look to himself to teach him the meaning of life. It is not something discovered: it is something molded.”
~Antoine de Saint-Exupery" Pozdrawiam Jus